İş Ortaklarımız

AKDAĞ GRUP İNŞAAT

1998 yılında kurulan Akdağ Grup, sağlık, inşaat, gayrimenkul, turizm ve enerji sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Bünyesinde Mp Sağlık, Akdağ İnşaat, Sedsal Enerji şirketi ile birlikte otel yatırımları bulunmaktadır.

SEDSAL ENERJİ

2016 yılında kurulan Sedsal Enerji, Akdağ Grup'a bağlı şirketlerden biridir. Sedsal Enerji, çoğunluğu sağlık sektörü olmak üzere Türkiye’nin her bölgesindeki şirketlere uygun maliyetlerle enerji tedarik etmektedir. Enerji üretim sektöründe çeşitlilik sağlayarak 2023 yılına kadar 2 Milyar Euro yatırıma ve 2000 MW kurulu güce ulaşmayı hedeflemektedir.

MT GRUP

Ana faaliyet alanı teknoloji, sağlık ve yeni nesil ödeme sistemleri olan MT Grup, çatısı altında bulunan ve farklı sektörlerde hizmet veren şirketlerinde 1.000’e yakın çalışanı bulunmaktadır. VERA markası ve teknolojisi ile dünyada ödeme sistemlerinde ilklere imza atmıştır.

DIASAN

Baskı sektöründe faaliyet gösteren Diasan, modern makine parkuru ve altyapısıyla 10.000 metrekare büyüklüğünde üretim tesisi ile Türkiye’nin önde gelen matbaalarından birisidir.

MEDIMPEX

1987 yılında iç pazarda eczanelere toptan ilaç satışı ve dağıtımı yapmak için kurulan Hedef Ecza’nın kurucularının yatırımı ile Medimpex (Medicine Import Export) ihracat ve ithalat alanında faaliyetlerine başlamıştır. Dünya’da 62 ülkede 30 yıllık tecrübesi ile hizmet vermektedir.

BMC

1964 yılında kurulan Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden biri olan BMC; bugün, İzmir’de 250 bin metrekarelik modern tesislerinde, otomotiv ve savunma sanayine özel çözümler üretiyor. BMC, pek çok farklı konfigürasyondaki ticari ve savunma sanayi aracını üretmektedir. 2.500’ün üzerinde çalışanı ile ilk günden bugüne 300 bin adet aracı 80’i aşkın ülkeye ihraç etmiştir. Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar dolarlık katma değer sağlamaktadır.

SAYA GROUP

2006 yılında kurulan Saya Group gelecek gördüğü alanlara yatırım yapan bir grup şirketidir. SAYA GROUP, bünyesinde bulunan Folkart Yapı, Pharmactive ilaç fabrikası, Volt elektrik motorları, Volt Savunma, Voltsan kalıp ve Livamine madencilik gibi kendi alanlarında öncü olan şirketlerin yatırımcısıdır.

FOLKART YAPI

2006 yılında Saya Grup tarafından kurulan Folkart; yüksek yapılar, A+ konut ve ofisler, alışveriş̧ merkezleri, okul ve hastane projelerine odaklanan alanında öncü bir inşaat firmasıdır. Bugüne kadar 10.000’in üzerinde konut ve ticari alan inşa eden Folkart, birçok uluslararası ödül kazanmıştır.

PHARMACTIVE

2010 yılında kurulan Pharmactive, 200 milyon dolarlık bir yatırımla sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı ilaç üretim tesislerinden birisidir. 108 bin m2 alan üzerine kurulu olan Pharmactive, EU GMP sertifikalı fabrikasında 330 milyon kutu ilaç üretim kapasitesine sahiptir. Pharmactive, modern tesislerindeki PharmAR-GE, Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezlerinden birisidir. Biyoteknoloji alanında da önemli yatırımlar yapan Pharmactive bu yatırımıyla Türkiye’yi, dünyada biyoteknolojik ilaç üretebilen 6. ülke konumuna getirmeyi hedeflemektedir.

VOLT ELEKTRİK MOTORLARI

1966 yılında kurulan Volt Motor, Türkiye’nin önemli elektrik motoru üreticilerindendir. Volt Motor, 45.000 m2’lik üretim alanı ve 500’den fazla çalışanı ile 63 tip gövdeden, 315 tip gövdeye ve 200 Kw güçteki ürün gamı ile 50’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

SANCAK ENERJİ

2007 yılında kurulan ve yenilenebilir enerji kullanımını arttıran Sancak Enerji, rüzgâr ve güneş enerjisi alanında yatırımları bulunmaktadır. Mevcut projelerinde 248 MW olan kurulu gücünü 2025’de 500 MW artırmayı hedeflemektedir. Yenilenebilir enerji santralleri ile yılda 325 bin ton karbondioksitin doğaya salınımına engel olmaktadır.

MNG KARGO

2003 yılında kurulan MNG Kargo 800’den fazla şubesi, 10.000’e yakın çalışanı ile hizmet vermektedir. MNG Kargo, Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna ve dünyada 220 farklı ülkede, günde 700 bin adrese dünya standartlarında hizmet ulaştıran Türkiye’nin lider kargo şirketlerindendir.

Let's get in touch

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.