Neden Türkiye?

Neden Türkiye?

Türkiye,  Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahiptir. Her yıl milyonlarca insan turist olarak Türkiye’yi tercih etmektedir. 

Birçok ülkeden uçakla çok kısa sürede Türkiye’ye ulaşılabilir. 

Kaliteli sağlık hizmetini uygun fiyatlarla alın…

Türkiye uluslararası alanda uzmanlaşmış hekimleri ve son teknolojik cihazlara sahip modern hastaneleri ile tıp dünyasında lider bir ülke haline geldi. JCI tarafından akredite edilmiş 50’den fazla hastanesi ile dünyada 2. Sırada yer almaktadır. Ayrıca ülkeye geldiğiniz andan itibaren, ihtiyaç duyabileceğiz her türlü hizmeti, Romoy güvencesiyle, uzman hekim kadrosuna sahip modern hastanelerimizde alıyor olacaksınız.

Sağlık turizminde Tercih Edilen Ülke Türkiye

1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti, demokratik ve laik bir yönetim şekline sahiptir. Türkiye’nin başkenti Ankara, resmi dili Türkçe’dir.  

Türkiye,  Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan, yüzyıllar boyunca, medeniyetlerin ve kültürlerin beşiği olmuş bir ülkedir. Dağları, mağaraları, denizleri, daha pek çok doğal güzellikleri ve binlerce yıllık geçmişe sahip farklı uygarlıklarının getirdiği tarihi miras ile oldukça zengin bir coğrafyadır. 

Kültürel ve Tarihi Zenginlikler

Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her bölgesinde ve her toprağında ayrı bir hazine, her köşesinde farklı bir zenginlik olan Türkiye, adeta bir açık hava müzesidir. 

Sümer, Asur, Hitit, Yunan, Lidya, Kelt, Pers, roma, Doğu Roma (Bizans), Selçuklu, Moğol ve Osmanlı gibi onlarca medeniyete ev sahipliği yapmıştır. 

Çatalhöyük: En Eski Yerleşim Alanlarından Biri

Bilinen en eski yerleşimlerinden biri olan Çatalhöyük, tarihe ve yaşam biçimlerine de ışık tutmaktadır. Çatalhöyük yerleşimleri, 2 bin yıl boyunca kesintisiz olarak kullanılmıştır.

Noel Babanın Ülkesi

Aziz Nicholaos, bütün dünyada Noel Baba olarak tanınıyor ve kendisi aslında Türkiye’nin Akdeniz kıyılarında bir Lykia kenti olan Patara’da doğmuştur.

Nuh’un Gemisi

Efsaneye göre Nuh ‘un gemisi Tanrı’nın insan ve diğer canlı ırklarının devam etmesi için büyük tufandan önce Nuh’a yapmasını emrettiği gemidir. Tufan sonucu geminin Ağrı dağında karaya oturduğu düşünülmektedir.

İstanbul

İstanbul, sırasıyla Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış olan, tarihi yapıları ve muhteşem doğal zenginlikleri ile büyüleyici bir megapoldür. 

200’den fazla alışveriş merkezine sahip olan İstanbul, Kapalıçarşı ve Mısır çarşısı gibi pek çok tarihi çarşısı ile de keyifli bir alışveriş deneyimi yaşamanızı sağlar.

Dinlerin Buluşma Noktası ve Hoşgörü Coğrafyası

Anadolu, günümüzde hala varlığını sürdüren ya da zaman içinde kaybolmuş tüm dinlerin buluşma noktasıdır. Ayrıca pek çok dini kültürün de izlerini taşıyan yapılara ve miraslara sahiptir. 

Hristiyanlığa göre kutsal olan 7 kilise rotası; Efes, İzmir, Bergama, Salihli, Alaşehir, Denizli ve Akhisar olarak belirlenmiş olup, bu rotayı tamamlayan Hristiyanların hac görevlerini yerine getirdiği varsayılmıştır. 

Osmanlı imparatorluğu döneminde yapılan ve mimari olarak hayranlık uyandıran pek çok tarihi cami bulunmaktadır.

Konya’da bulunan Mevlana dergâhı tasavvuf inancının en güçlü simgesi ve bir hoşgörü abidesi olarak yer yıl yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Günümüzde de çeşitli dinlere mensup insanlar, hoşgörü ve güven içinde bu bölgede yaşamaya devam etmektedir.

Tük Mutfağı

Türkiye’nin en değerli hazinelerinden birisi de elbette ki Türk mutfağıdır. Coğrafyanın tarihi zenginliği Türk mutfağına da yansımış olup, yüzyıllardır birçok uygarlığın mutfak kültürlerinin harmanlanmasıyla oluşan muhteşem bir lezzet dünyasına dönüşmüştür. Et yemeklerinden zeytinyağlılara, salatalardan tatlılara kadar binlerce özel yemek müthiş sunumlarıyla sizleri bekliyor.

Let's get in touch

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.